Яким чином підготуватись до поїздки за авто в Німеччину? В першу чергу, необхідно підготувати всі документи і тут важливо розуміти, що Німеччина – федеративна республіка і вимоги до документів можуть відрізнятися від землі до землі, та й навіть від міста до міста. Якщо в одному KFZ-Zulassungsstelle («мрео») Ви спокійно обійдетесь основними декількома документами, то в іншому у Вас можуть затребувати щось таке особливе, про що б Ви може і не подумали. Звичайно, якщо Ви оберете наші послуги, то вся інформація буде уточнена і обговорена заздалегідь. Якщо ж Ви вирушаєте за авто самостійно, то ось приблизний список тих документів, які Вам будуть необхідні:
- Закордонний паспорт, це зрозуміло. А от те, що в деяких випадках, правда дійсно дуже рідко, при купівлі авто необхідний Ваш внутрішній (український) паспорт, знають не всі. Для чого він необхідний? Справа в тому, що деякі Zulassungsstelle («мрео») при постановці авто на облік вимагають офіційне підтвердження Вашої адреси і так як в закордонному паспорті ця інформація не фігурує, тут вступає в гру Ваш український паспорт. От тільки німці, на жаль, кирилецею поки не володіють (інколи і українцям важко прочитати, яка то там вулиця прописана кривим почерком тітоньки з паспортного стола), тому заздалегідь підготуйте переклад Вашої адреси на німецьку мову (у спеціалізованого перекладача, щоб стояла його печать і все таке; навіть якщо Ваша дитина учить в школі німецьку і із задоволенням перекладе для Вас декілька слів, цього, на жаль недостатьо, доведеться потратитись і зробити все офіційно).
- Якщо Ви оформлюватимете авто на дружину, брата, свата або сусіда – необхідна довіреність від його імені плюс переклад на німецьку мову (знову ж таки у спеціалізованого перекладача). Довіреність має бути оформлена нотаріально.
- Гроші, гроші і ще раз гроші. А точніше: Євро, євро і тільки євро! Ніякі не долари, гривні чи щось інше, інакше – Вас чекають декілька кругів пекла у вигляді квесту по місту у пошуці обмінного пункту (які тут абсолютно не розповсюджені) Крім того, обмін зробити не так просто - необхідно бути клієнтом банку або ж вимусово погоджуватись на дуже (!) невигідний курс і оплату послуг. Краще обміняйте заздалегідь без стресу Ваші гроші на євро.
Документи ніби як готові, гроші поміняли. Тепер про авто: відразу зменшіть коло пошуку, щоб не розмінюватись на непотрібні варіанти і не витрачати дорогоцінний час і гроші. Визначтеся з бажаною комплектацією, подумайте без чого ви не можете обійтися і в жодному разі не купите автівку? Все це допоможе Вам швидше справитись тут, на місці. Обдумайте всі деталі, це зекономить Ваш час і гроші.
Забираємо авто!
Отже, Ви обрали авто, домовились з продавцем, приїхали, оглянули (або авто було вже оглянуто і схвалено BezucaR), купуємо! Що Ви маєте отримати від продавця (примітка: якщо купуватимете авто з допомогою Bezucar, ми звісно самі все проконтролюємо; наступний список швидше для людей, які самостійно вирушають за автомобілем) :
- Безпосередньо сам технічний паспорт, маленький документ (Zulassungsbescheinigung Teil I)
- Так званий «Бріф», великий документ (Zulassungsbescheinigung Teil II)
- Сертифікат технічного огляду автомобіля або його копія (Bericht derHauptuntersuchung, TUV)
- Сертифікат відповідності, де вказана специфікація авто (Certificate of conformity)
- Рахунок на купівлю автомобіля (Rechnung), якщо купуєте у автохауса. При цьому якщо авто купується з можливістю повернення ПДВ, то в рахунку буде вказано залог (Kaution), тобто різниця між бруто і нето, яка повернеться Вам після розмитення авто і постановки на український облік. Інколи цей залог оформлений у вигляді окремої квитанції. Якщо купуєте у приватної особи, то замість рахунку отримаєте договір про купівлю автомобіля (Kaufvertrag). В цьому випадку повернути ПДВ неможливо.
Після того, як всі ці документи у Вас (або у нас) на руках, можна їхати в мрео (KFZ-Zulassungsstelle), ставити авто на облік на червоні номера, обравши 9, 15 або 30 днів, залежно від того, які у Вас ще справи в Німеччині чи Європі – друзі, родичі, шоппінг, визначні місця? Ціна за ці номера не буде сильно відрізнятися, тобто навіть обравши найменший термін у 9 днів, доведеться заплатити не набагато менше.
Поставили на облік, тепер можна їхати в логістичну компанію, яка займається міжнародними перевезеннями. Вона проведе для Вас підготовку до отриманя експортної декларації, тобто фактично це як німецький митний брокер. Кошти: від 20 до 50 євро.
Після так званого митного брокера наступною чекає Вас сама митниця (внутрішня). Там Ви отримаєте важливий (особливо для повернення ПДВ, але про це окремо) папірець під назвою Ausfuhrbegleitdokument, що дослівно означає «супроводжувальний експортний документ».
ВАЖЛИВО – завжди робіть скан-копії всіх документів, що Ви отримали, або хоча б фото на телефон. Все фотографуйте і зберігайте! Обов‘язково! Перед митницею зробити як мінімум фото всіх документів!
Тепер спокійно рухаємось в сторону України і насолоджуємось європейськими дорогами, адже скоро чекають українські «реалїї».
Щасливої дороги!
Купуйте достойні автомобілі!
P.S. Декілька деталей, читайте до кінця!
1. Є продавці, зареєстровані на митниці, признані експортоторговці, які самі роблять всі митні документи, і Вам нікуди не треба буде їхати – економія часу і грошей.
2. Продавець може зустріти, провезти по всіх інстанціях, про це все можна домовитись. Я ж в сою чергу, завжди на телефоні, підтримка/переклад/допомога - це все само собою. Звісно продавця треба заохотити фінансово. Альтернатива: BezucaR – і Вам взагалі ні про що не потрібно думати, все буде зроблено за Вас та для Вас.
3. Якщо купувати страховку в тому ж приміщенні, де Ви ставите авто на облік, заплатите, як правило, вдвічі дорожче ніж за рогом. Те ж саме з номерами: дивіться по сторонах і пам‘ятайте, що конкуренція робить свою справу і чим далі від хлібного місця, тим дешевше. Не всі про це знають і переплачують на рівному місці мінумум 50%.